Speak pipe

28.10.08

Najlepsza Golonka w Wielkopolsce w restauracji Pelikan Poznań -Starołęka

Najlepsza Golonka w Wielkopolsce restauracja Pelikan
W Sierpniu w ramach Festiwalu Dobrego Smaku w rywalizacji o tytuł najsmaczniejszej zaprezentowano golonki. Degustację zorganizowano w restauracji WZ - gdzie cały dzień obradowała Kapituła Dobrego Smaku. O zwycięskie laury rywalizowali restauratorzy, zakłady mięsne oraz koła gospodyń wiejskich.

W konkursie liczyło się to, by golonki były przygotowane tradycyjnie - po wielkopolsku. Jeżdżę dużo po Polsce i golonki poza Poznaniem nie jem. Znam ośrodki - jak na przykład Bielsko - gdzie można zjeść golonkę, bo ona jest podobna do naszej. Ale znam też wiele miejsc, gdzie - jak przyniosą golonkę do stołu - to człowiek nie wie co to ma wspólnego z golonką - mówił członek kapituły, prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej Jerzy Bartnik

Ostatecznie trudną rywalizację wygrała golonka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tuchorzy Starej. Dzięki swojemu kulinarnemu wyczynowi panie pokonały 26 konkurentów i otrzymają oprócz tytułu laureata także nagrodę w postaci krajalnicy do wędlin.

Spośród restauratorów najlepszą golonkę według kapituły konkursu przygotowała restauracja Pelikan z Poznania. Wśród rzeźników golonkowym mistrzem okazał się pan Eugeniusz Bocer z Trzciela.
Pelikan
tel:0 61 877 57 81
61-361, Poznań, Starołęcka 46
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 10-19,sobota: 10-19,niedziela: 10-19

1 komentarz:

Witold Skaczkiewicz pisze...

Wczoraj, 30 lipca wybraliśmy się przez cały Poznań na obiecującą golonkę w Pelikanie. Niestety to co otrzymaliśmy (jedna w wody druga po bawarsku) z poznańską golonką miało tylko wspólna nazwę - jakiś rozgotowane mięso z kością przypominające golonkę - zapewne wyjęte z zamrażalnika, niezbyt smaczne...
STANOWCZO ODRADZAM JEDZENIE GOLONKI W RESTAURACJI PELIKAN!!!