Speak pipe

15.12.07

Rezerwaty PRL,polskie absurdy,bezsens

Żebranie o drobne w sklepie
Wszędzie w Polsce kiedy płacę za coś,zawsze pytają się o drobne,pytam się dlaczego ? mówią że nie mają,proponuje żeby poszli do banku rozmienić na drobne,zaraz potem twierdzą że mają tyle klientów ,że nie mają czasu pójść do banku,co za bzdura jeśli, ja jeden stoje tylko w kolejce.Byłem w ponad 30 różnych krajach biednych i bogatych,ale nigdy nie żebrano od mnie w sklepie mnie o drobne.Kiedyś facet co prowadzi sklep Ruch na Gwarnej powiedział mi że wszystkie drobne ludzie wydają na Wielką Orkiestrę Społecznej Pomocy i dlatego przez cały rok niema drobnych,a co Wielka Orkiestra robi z tymi drobnymi ? Przetapia je na sztaby metalu ? Myślę że jest to jakiś Polski odruch Pawłowa.
Próbka żywności prze zakupem
Jestem w sklepie Społem Oś Bolesława Śmiałego w pawilonie 104 ,pytam się czy winogrona są bez pestek,pani mówi że tak.Nie wierząc jej pytam się jej czy mogę spróbować jedno,komentuje to tak,że jeśli każdy by chciał spróbować coś przed zakupem to sklep by zbankrutował,taka sama sytuacja z wędlinami.Potem kiedy babsztyl mnie nie widzi próbuje winogrono i faktycznie ma pestki.
Nieświeże ryby drogie ryby
Kuchnie Świata,Stary Browar Poznań -Dostawa schłodzonego tuńczyka w środę rano. sprzedawany w cenie 84zł /kg,w piątek byłem tam i pytałem się dlaczego cena nie została obniżona,miła pani poinformowała mnie że polityka cenowa firmy zezwala na 50 % zniżkę dopiero w niedzielę.Po 2 dniach ryba zaczyna śmierdzieć a co po 4 dniach ? W Singaporze gdzie ostatnio byłem świeża ryba jest już przeceniona o 30 % o 20.00 , dwie godziny przed zamknięciem sklepu.
Tesco-Zepsute gnijące warzywa i owoce
Tesco-Zepsute gnijące warzywa i owoce są tam sprzedawane po obniżonej cenie zaraz obok świeżych,wszędzie indziej nawet w Polsce w innych sklepach nie robią tego,prawdopodobnie wydawają je za darmo,lub wyrzucają,
Degustacja ale brak towaru do sprzedaży
W tym samym dniu byłem w Almie w j.w ,tam miła pani częstowała wszystkich ,jak również mnie francuskimi wędlinami,na mój komentarz gdzie je można kupić ? Powiedziała że nie można ponieważ hurtownik nie przysłał towaru.
Zara-Buty nie ma łyżek do nich bo klienci ukradli,eksponowane w miejscu gdzie tylko mały pies może je zauważyć
Dziś kupiłem buty z Zara w Poznań Plaza,kiedy spytałem o łyżkę do butów po 2 minutach szukania,powiedział mi że wszystkie łyżki ukradli klienci sklepu i ich niema.Wtedy ja mu powiedziałem że jeśli klienci wzieli firmowe łyżki do butów z nazwą Zara , że jest to świetna reklama sklepu,a po za tym,to jest jego wina że zapomniał zamówić nowe łyżki do butów.Buty były również zakryte na dolnej części stołu 3 cm od podłogi,a na górze blatu były rozłożone spodnie,na moją uwagę że buty powinny być lepiej eksponowane,bo teraz one są widoczne tylko dla jamników lub innych małych psów,skomentował to zdaniem, a może zawiesić je z sufitu?
Pralka
Chcę kupić pralkę ? Dwa tygodnie temu przeczytałem na forum że najlepsze są Samsung,wchodzę na stronę Samsung pl,nie ma tam listy dilerów pralek Samsunga,tylko trzeba wypełnić formularz,po prawidłowym wypełnieniu,nie mogę go wysłać bo cały czas formularz pyta się o numer telefonu,który zresztą podałem,zfustrowany piszę emaila do działu obsługi dilerów z tym samym pytaniem,do dziś bez odpowiedzi.Telefoniczna obsługa klienta ma też zły numer telefonu.
Telefon GSM Samsunga-co z tą pamięcią ?
Ostatnio kupiłem najnowszy model telefonu komórkowego Samasunga i 600,chcąc rozszerzyć jego pamięć,pytam się w sklepie czy można zainstalować więcej pamięci niż 1 GB,ekspendientka mówi nie ,bo pracownicy firmy którzy mają więcej pamięci mają problemy z zbyt powolnym działaniem tego modelu,niewierząc jej dzwonię do Orange ,pierwszy pracownik mówi to samo,w międzyczasie przeglądam strony brytyjskiego Orange i tam proponują aż 8 GB karty micro sd firmy San Disk do tego samego modelu,dzwonię ponownie do Orange w Polsce,rozmawiam z innym pracownikiem obsługi klienta a ten twierdzi że jak najbardziej można używać więcej pamięci,właśnie ten telefon został skonstruowany pod większą pamięć.Idę do sklepu z telefonami,tam miły pracownik informuje mnie że faktycznie wszystkie karty micro sd działają oprócz kart Kingston,ale niestety on niema kart o większej pojemności.Idę więc dalej do sklepu komputerowego "Komputronik" na Św Marcinie,owszem mają karty 4 GB San Disk,kiedy jednak instaluje ją w w telefonie,telefon nie wykrywa jej,i nadal pokazuje stan pamięci 47 MB, a w instrukcji obsługi również nie jest wyjaśnione jak to wykryć.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Drogi Panie Witoldzie. Przypadkowo weszlam na Pana strone. Absurdow jest duzow w naszej Polsce, ale dlatego tak wspanialy wydaje mi sie nasz kraj. Sama mieszkam za granica i w przyszlym roku planuje powrot. Tesknie za nieswiezymi owocami i chamstwem w sklepach- zycze wiecej optymizmu i spostrzegania swiata z lekkim przymruzeniem oka. W koncu co kraj to obyczaj, prawda?