Speak pipe

5.7.14

Po co nam Ukraina?

1. W historii Polski największym wrogiem była Rosja. Rosja należała do państw które wymazały Polskę z mapy Europy. Rosja która razem z Hitlerem napadła na Polskę w 1939. Rosja przez okres zaborów po czasy Stalina mordowała Polaków. Rosjanie po wojnie okupowali Polskę i na bagnetach przynieśli komunizm który spowodował wolniejszy rozwój Polski. Dopiero od niecałych 25 lat mamy znów niepodległe państwo, naprawdę niedawno wyrwaliśmy się spod moskiewskiego buta.
2. Wolna Ukraina jest nam potrzebna jako bufor między Polską a Rosją. Najlepiej Ukraina demokratyczna i prozachodnia. Z Niemcami mamy krwawą przeszłość i to my krwawiliśmy. Dzisiaj z Niemcami jesteśmy w NATO i UE. Z Ukrainą możemy mieć równie dobre stosunki jak z Niemcami. Nikt nie zapomina krzywd i krwi ale możemy zbudować lepszą przyszłość. Dzisiaj musimy pomóc Ukrainie aby przetrwała. Rosja która wchłonie Ukrainę to Rosja większa, groźniejsza i jeszcze bardziej u naszych granic. W tym konflikcie to Rosja jest agresorem.
3. Z Rosją też chcemy dobrych relacji. Rosja swoimi czynami pokazuje światu że za nic ma prawo, liczy się tylko siła. Czy Rosja chce dobrych relacji? Wątpię. Rosja chce strefy wpływów, chce odbudować imperium, chce wasali i co gorsza większość Rosjan tego chce.
4.Patrząc na to co się dzieje to ten bufor już działa i mam coraz większą nadzieję że nie podda się Rosji.

Podsumowując demokratyczna i prozachodnia Ukraina to bezpieczniejsza Polska.

Brak komentarzy: