Speak pipe

23.4.07

Metody przyrządzania Wieprzowiny

Najlepsza jest wieprzowina średnio wypieczona w srodku-60 C na termometrze do mięsa. Właściwie ugotowana wieprzowina powinna być soczysta, delikatna i lekko różowa w środku.
WILGOTNA CZY SUCHA?
Istnieją dwie metody gotowania mięsa: w wysokiej temperaturze na sucho i w wysokiej temperaturze na mokro. Metody suche są najlepsze w przypadku naturalnie miękkich elementów mięsa. Dzięki metodom mokrym twardsze elementy robią się bardziej miękkie.
Metody przygotowania na sucho Grillowanie —małe elementy umieszczone bezpośrednio nad ogniem i duże elementy wieprzowiny umieszczone pośrednio nad ogniem. Ruszt — opiekanie małych elementów, takich jak kotlety, kebaby i kotleciki wieprzowe. Smażenie sauté — małych elementów wieprzowiny, takich jak kotlety, bitki i paski. Opiekanie na patelni — kotlety, medaliony z polędwiczek, plastry szynki, boczek i wieprzowe kotleciki mielone. Pieczenie — duże elementy mięsa, takie jak pieczeń z polędwicy, pieczeń z łopatki, szynka i pieczeń z szynki. Metody przygotowania na mokro Gotowanie — mniejsze elementy twardszego mięsa, takich jak mięso w kostkach z szynki. Duszenie — duże i małe elementy, ale tradycyjnie twardsze elementy.
METODY
Grillowanie Wieprzowinę można grillować na dwa sposoby zależnie od wielkości elementu mięsa: Bezpośrednio — mięso kładzie się bezpośrednio nad źródłem ciepła; ta metoda jest idealna do przyrządzania małych elementów, takich jak kebaby, polędwica, hamburgery i kotlety.
PODSTAWY GOTOWANIA
1. Rozłóż gorący węgiel na kratce grilla lub użyj wszystkich palników gazowych.2. Połóż wieprzowinę bezpośrednio nad źródłem ciepła. 3. Pamiętaj o zalecanych czasach gotowania i odwróć mięso raz podczas grillowania.
Pośrednio — mięso kładzie się na kratce grilla daleko od węgla lub palników gazowych; ta metoda jest dobra do przyrządzania dużych elementów, takich jak pieczeń z polędwicy, żeberka, łopatka i świeża szynka. Usyp gorące węgle po obu stronach kratki, po jednej stronie grilla lub na granicy grilla. W przypadku grillów gazowych, nagrzej i wyłącz palniki bezpośrednio pod miejscem, na którym zostanie położone mięso.2. Umieść wieprzowinę na grillu, tak by nie znajdowała się bezpośrednio nad węglem lub palnikami gazowymi i zamknij osłonę grilla.3. Pamiętaj o zalecanych czasach gotowania do ugotowania wieprzowiny. Ciepło krąży w grillu, więc odwracanie wieprzowiny nie jest konieczne. 1. Połóż wieprzowinę na podgrzanym ruszcie, tak by znajdowała się od 3 do 5 cali od źródła ciepła.2. Piecz, aż wieprzowina będzie brązowa z jednej strony; obróć i zaczekaj, aż druga strona także będzie brązowa.3. Dodaj przyprawy, jeśli to konieczne.
Smażenie sauté/Podsmażanie1. Podgrzej niewielką ilość oleju w dużej, ciężkiej patelni nad średnim ogniem.2. Połóż wieprzowinę na patelni. Nie zakrywaj. 3. Smaż mięso, nie zakrywając go, odwracając co pewien czas. W przypadku podsmażania nad bardzo gorącym węglem/palnikami, mieszając cały czas.
Opiekanie na otwartym ogniu. Podgrzej ciężką patelnię na średnio gorącym ogniu.2. Połóż mięso na gorącej patelni (jeśli wieprzowina jest bardzo chuda, rozprowadź niewielką ilość oleju na patelni, aby nie przywierało). Nie zakrywaj patelni.3. Smaż mięso na średnio gorącym ogniu, odwracając je co pewien czas, aż będzie równomiernie brązowe z obu stron. Usuń nagromadzony tłuszcz.
Pieczenie1. Nagrzej piekarnik od 325°F do 350°F (w przypadku polędwicy wieprzowej piecz w temperaturze 450°F). 2. Usuń większość zewnętrznego tłuszczu z pieczeni; jeśli mięso nie ma tłuszczu, wetrzyj w nie 1do 2 łyżeczek oleju. Jeśli lubisz, przypraw pieczeń ziołami i innymi przyprawami. 3. Włóż pieczeń do koszyczka i do płytkiej brytfanny. 4. Nie zakrywaj; włóż do piekarnika i piecz, aż temperatura mięsa w środku będzie wynosiła od 150°F do 155°F 60 C dla średniego wypieczenia. 5. Wyjmij pieczeń z piekarnika. Pozwól, aby "odczekało" od 10 minut i pokrój w plasterki. W tym czasie soki mogą odpowiednio rozejść się w mięsie. Temperatura wewnętrzna wzrasta wówczas o kolejne 5°F.
Gotowanie Jeśli lubisz, przypraw mięso.2. Włóż wieprzowinę do dużej, ciężkiej patelni z przykrywką, dodaj niewielką ilość oleju i zaczekaj aż mięso stanie się brązowe ze wszystkich stron; usuń nadmiar tłuszczu z patelni.3. Dodaj niewielką ilość płynu i szczelnie przykryj patelnię.4. Gotuj na małym ogniu na kuchence lub w niskiej lub średniej temperaturze (275°F–300° F) w piekarniku.
Duszenie. Jeśli lubisz, wetrzyj w mięso nieco mąki z przyprawami. 2. Włóż wieprzowinę do dużej, ciężkiej patelni z przykrywką, dodaj niewielką ilość oleju i zaczekaj aż mięso stanie się brązowe ze wszystkich stron; usuń nadmiar tłuszczu z patelni. 3. Polej mięso odpowiednimi płynami. 4. Przykryj patelnię i gotuj mięso na małym ogniu na kuchence lub w niskiej lub średniej temperaturze (275°F–300° F) w piekarniku przez 1–3 godzin, aż stanie się miękkie. 5. Warzywa dodawaj pod koniec przyrządzania, w ciągu ostatnich 20–45 minut.

Brak komentarzy: